JAK MIERZYĆ PSA ?

JAK MIERZYĆ BY DOBRZE ZMIERZYĆ PSA ?

 Przed zakupem każdego artykułu dla psiaka należy dobrze dopasować jego rozmiar, by Pupil w nowym ubranku, szelkach czy obróżce czuł się wygodnie i komfortowo.

 

KROK1: ZMIERZ OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ

- tak naprawdę jest to najważniejszy parametr budowy ciała twojego psa. To od niego zaczynamy dopasowanie odpowiedniego rozmiaru ubranka, szelki.  Pamiętaj, by zmierzyć psa w najszerszym miejscu klatki piersiowej.

KROK 2: ZMIERZ OBWÓD SZYI

- zmierz obwód szyi swojego psa w jej najszerszym miejscu, tak by pies miał jakieś 1 - 2 centymetry luzu.

KROK 3: ZMIERZ DŁUGOŚĆ CIAŁA

- aby dokładnie zmierzyć długość tułowia swojego psa, należy zmierzyć go w pozycji stojącej. Długość tułowia mierzona jest od podstawy szyi do podstawy ogona. Idealne ubranko kończy się 3-4 cm przed ogonkiem.

Prosimy o dobieranie rozmiarów ubranek tak by zdjęta wartość miary w centymetrach (szczególnie obwód klatki piersiowej) była w przedziale rozmiarowym pośrodku. Jeżeli któraś z miar jest w wartości granicznej sugerujemy wziąć rozmiar większy artykułu.

*** UWAGA!

Każdy producent ma swoją, indywidualną rozmiarówkę  produktów dla piesków.  Przy każdym artykule podana jest szczegółowa tabela rozmiarów. Na jej podstawie prosimy dokonywać wyboru rozmiaru produktów.

Wszystkie podane wymiary są zbliżonymi wartościami określającymi rozmiar ubranek dla piesków.
W niektórych artykułach mogą występować niewielkie różnice wynikające z kroju i rodzaju użytego materiału. Wymiary poszczególnych ubranek mogą różnić się między sobą. Przed zakupem prosimy o dokładne zapoznanie się ze szczegółową specyfikacją rozmiarów załączoną na stronie informacyjnej każdego produktu

 

KUPUJĄC UBRANKO ZWRÓĆ UWAGĘ
*** Kupując ubranko
zmierz swojemu Pupilowi obwód  klatki piersiowej i jego długość. Aby dobrać odpowiednie ubranko zmierz obwód klatki piersiowej, z zapasem 1 centymetra, zmierz również długość swojego psa. Ubranko musi przylegać na klatce piersiowej, nie może być ani za luźne ani za ciasne. Dodatkowo kurtka lub bluza nie może być za długa dla Twojego psiaka. Idealnie jak by się kończyła 3-4 cm przed ogonkiem. Zbyt długa kurtka na grzbiecie to również zbyt długa kurtka na brzuszku co w przypadku psów samców skutkować będzie podsikiwaniem ubranka. 

 

KUPUJĄC SZELKI ZWRÓĆ UWAGĘ

*** Szelki dla psów PUPPIA z naszej oferty zakładane są przez głowę, dlatego też dodatkowo przy zakupie szelek prosimy o zmierzenie obwodu głowy pieska. Centymetr należy ułożyć pod pyszczkiem psa i na około przez szczyt czaszki a potem zdjąć miarę obwodu głowy psa. W ten sposób sprawdzimy czy szelki wejdą psu przez głowę. Może być tak, że obwód głowy pieska jest większy od obwodu jego szyi i przez to szeleczki mogą nie przejeść przez głowę psa, pomimo odpowiednio dobranego rozmiaru na podstawie samego obwodu szyi. Szczególnie ten podpunkt kierujemy do Włacicieli buldożków, mopsików i innych bulwiastych ;)

 

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE ROZMIARY SZELEK wg ras

(przed zakupem szelek należy pieska zmierzyć i wybrać rozmiar szelek na podstawie Tabeli Rozmiarów przedstawionej poniżej, sugerować należy się wymiarami psa -głównie obwodu klatki piersiowej. Wartość obwodu klatki piersiowej powinna mieścić się przedziale podanym w tabeli rozmiarów)

XS: Szczenięta ras małych, Yorkshire Terrier, Chihuahua, Ratlerek

S:  Szczenięta, Yorkshire Terrier, Chihuahua, Pinczer, Chiński Grzywacz - do około 2,5 - 3,1 kg

M: Maltańczyk (średni), Shih Tzu, Mini Pudelek, Jamnik, Pomeranian, Bolończyk, Chiński Grzywacz, Sznaucer miniaturka - do około 5 kg

L:  Shih Tzu, Pekińczyk, Westie, średni Sznaucer, Buldog Francuski mały, Boston Terier, Bedlington Terrier

XL:  Fox Terrier, Cocker Spaniel, Buldog Francuski

 

 

Jeśli na stronie produktu informacje byłby niewystarczające prosimy o kontakt, a pomożemy dobrać najbardziej odpowiedni rozmiar dla Twojego Pieska.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl